10 توصیه برای کودکان تا خوب غذا خوردن | تغذیه سالم

10 پیشنهاد واسه کودکان تا خوب غذا خوردن

وقتی که کودک از اول یاد بگیره تغذیه سالمی داشته باشه این عادت رو همیشه رعایت می کنن و بالطبع بدن سالم تری داره.

وقتی که بچه ها واسه اولین بار سوار دوچرخه می شن تا یاد بگیرن چیجوری تعادلشان رو حفظ کنن کمی زمان میبره، اما وقتی که پاهای کوچکشون رو به درستی روی پدال قرار میدن و هدایت فرمون رو در دست میگیره خیلی راحت پا می زنه و می رن. این مسئله در مورد تغذیه هم صادقه. یعنی وقتی که کودک از اول یاد بگیره تغذیه سالمی داشته باشه این عادت رو همیشه رعایت می کنن و بالطبع بدن سالم تری داره. واسه اینکه بچتون تغذیه درست و سالمی داشته باشه این پیشنهادا رو آویزه گوشش کنین. با ما همراه باشین.

 

1. به اون یاد بدین با لذت غذا بخوره

غذا خوردن در خونه و به همراه اعضای خونواده و یا در جمع دوستان مدرسه روش خوبیه تا بچتون با اشتها غذا بخوره و از اون لذت ببره. وقتی که بچه ها در جمع هستن علاوه بر خوردن این فرصت رو هم پیدا می کنن ببینن بقیه چه می خورن؟ در این صورت تمایل بیشتر به تنوع غذایی پیدا می کنه. داشتن تغذیه جور واجور یکی از اصول تغذیه سالمه.

 

2. به اون بگید وعده صبحونه از اهمیت بالایی برخورداره

بدن واسه این که یه صبح کاری رو شروع کنه به انرژی نیاز داره. بعد از یه شب کامل که در خواب گذشته ذخیره انرژی کم شده. به اون بگید حتی ماشینا، اتوبوسا و قطارها هم بدون سوخت نمی تونن کار کنن. پس واسه رفتن به مدرسه یا بازی لازمه روزشون رو به یه صبحونه کامل شروع کنن.

غذا خوردن در خونه و به همراه اعضای خونواده و یا در جمع دوستان مدرسه روش خوبیه تا بچتون با اشتها غذا بخوره و از اون لذت ببره

3. راز سلامتی تو: تغذیه سالم

به بچتون یادآور شید واسه اینکه سالم باشه و زود مریض نشه باید هر روز بیشتر از 40 ویتامین و مواد معدنی دریافت کنه. هیچ ماده غذایی همه این ویتامینا رو یه جا نداره. به خاطر همین لازمه که هر روز مواد غذایی متنوعی بخوره تا ویتامینای لازم خود رو تأمین کنه. هیچ ماده غذایی خیلی عالی یا خیلی افتضاح وجود نداره. به خاطر همین نباید به زور خود رو از خوردن محروم و یا اینکه زیاده روی کرد. به اون یاد بدین بهترین روش واسه داشتن تغذیه سالم اینه که در طول روز مواد غذایی جور واجور بخوره.

 

4. بهترین

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *