10 بیماری را با مصرف خاکشیر درمان کنید | طب ایرانی

10 مریضی رو با مصرف خاکشیر درمان کنین

یکی از مشکلات زندگی شهرنشینی و به طبع اون کم تحرکی، «یبوست» است که قسمت بزرگی از مردم با اون درگیر هستن؛ در این مطلب با خواص عجیب «دانه های ریزی» آشنا میشین که تنها یکی از خواص اون، درمان شکلای جور واجور یبوسته.

10 مریضی رو با مصرف خاکشیر درمان کنین

هممون با دانه های ریز و قهوه ای رنگ «خاکشیر» که بیشتر به شکل شربت خاکشیر ازش استفاده می کنیم، آشنا هستیم اما خاکشیر دارای خواص و کاربرده های زیادی در درمان خیلی از امراض و بیماریا هم هست که در ادامه به مواردی از این خواص و کاربرده ها اشاره شده:

درمان ضعف معده به وجود اومده به وسیله سوء مزاج سرد با غلبه سودا

مصرف خاکشیر می تونه درمانی واسه سوء مزاج سرد باشه که نشونه این سوءمزاج، خشکی دهن، کم میلی به آب، بدگواری طعام، بی میلی به خوراک، نفخ شکم، بروز بعضی دردها در معده، ضعف و لاغری که روز به روز بیشتر می شه.

درمان یبوست سوداوی یا عصبی روده

نشونه اون کشیدگی شکم و انقباض روده است؛ به هنگام تخلیه، بخشی از روده حلقه وار جمع شده، مدفوع دو تیکه شده و راه روده چند دقیقه بسته می شه؛ در این حال تیکه ای از مدفوع خارج شده و تیکه دیگه در جای خود باقی می مونه حتی با فشار هم روده به طور کاملً باز و تخلیه نمی شه؛ مقداری از مدفوع در روده بجای مونده و در نتیجه سموم و مشکلات مختلفی رو موجب می شه که بیشتر مردم به این ناراحتی دچار هستن.

درمان یبوست دوران پیری

در کودکانی که گرفتار به یبوست و دل درد شده و جوشایی در بدنشون پیدا می شه، روزی یه قاشق چای خوری خاکشیر رو بکوبند و در قندداغ ریخته و به اونا بنوشانند

سالخوردگان بدنشون کم آب و خشک شده و به همین نسبت روده هاشون هم خشک و کم آب می شه؛ بهترین داروی طبیعی واسه این افراد خاکشیره که باید اونو کوبیده داخل استکان آب داغ ریخته و با عسل بنوشن؛ به کار گیری حبای ملین و مسهلا واسه این افراد زیان آوره چون مونده رطوبت بدن اونا رو کشیده و می تونه خطر مرگ رو به همراه داشته باشه.

درمان یبوست در کودکان

در کودکانی که گرفتار به یبوست و دل درد شده و جوشایی در بدنشون پیدا می شه، روزی یه قاشق چای خوری خاکشیر رو بکوبند و در قندداغ ریخته و به اونا بنوشانند.

درمان تورم لوزها

به کار گیری خاکشیر بیشترً از بروز تورم در لوزها مانع می شه.

درمان ضعف میل جنسی

مصرف خاکشیر ترشحات رحمی به وجود اومده به وسیله سودا رو کم کم کم و برطرف می کنه؛ خاکشیر پرده ای از چربی در سطح بدن ایجاد کرده و موجب نرمی و لطافت پوست بدن می شه.

درمان خونریزی بواسیری

ازجمله مشکلات سوداوی، ضعف کبد و بروز بواسیره که گاه با خونریزیای پشت سر هم عارض می شه؛ بهترین دارو واسه این مشکل، خاکشیره که بدن رو اصلاح و مانع خونریزی می شه هم اینکه خاکشیر می تونه بعضی از اقسام اسهال رو هم درمان کنه.


.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *