10 ترفند شگفت انگیز برای داشتن پوست زیبا | بیماری

:
10 ترفند عجیب واسه داشتن پوست قشنگتر

: ۱۰ ترفند عجیب واسه داشتن پوست قشنگتر

پوست قشنگتر اگه شمام مثل من باشین، همیشه علاقه مند شنیدن نکته و ترفندهای جدیدی واسه داشتن پوستی قشنگتر تر هستین… من ساعتای زیادی رو در سر و کله زدن با مجلات مورد علاقه ام می گذرونم و با متخصص پوستم گپ میزنم و البته اونا رو با شما به اشتراک می گزارم.

حالا ۱۰ ترفند عجیب واسه داشتن پوستی قشنگتر… اجازه بدین ببینیم چند نفر از شما اینا رو میدونید و این ترفندا رو به کار می برید و واسه چند نفر از شما جدیده.

 

۱- به مقدار کافی بخوابین

متخصص پوست من به دلیلی عقیده داره به این ترفند «خواب زیبایی» می گن. اگه می خواین سالم تر باشین و پوستی نورانی داشته باشین، احتیاج به استراحت دارین، ۸ تا ۱۰ ساعت در هر شب. این راز اون واسه داشتن پوستی زیباست، اما من فکر میکنم دیگه راز نیس!

۲- سیگار نکشید

به دنبال دلیل دیگری واسه ترک سیگار میگردین؟ درسته؟ سیگار نه فقط واسه بدن شما زیان آوره، بلکه پوست شما رو هم خراب می کنه! اگه سیگار نمی کشید، چه بهتر. اگه سیگار می کشید، این مورد رو هم به فهرست دلایلتون واسه ترک اون اضافه کنین، و از امروز ترک اونو شروع کنین، دقیقاً از همین حالا! این یه ترفند واسه داشتن پوستی قشنگتر هستش که زندگی شما رو هم نجات میده.

۳- هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنین

این ترفند دیگه ایه که سرانجامی واسه نجات زندگی شماس. سرطان پوست در مقایسه با بقیه شکلای جور واجور سرطان، زنان جوون زیادی رو کشته، و این خیلی غم انگیزه چون که این اتفاق قابل جلوگیریه. هر روز به شکل گسترده از کرم ضد آفتاب با spf 30 استفاده کنین، و هر وقت بیرون از خونه هستین، هر دو ساعت یه بار کرم ضد آفتاب رو روی پوستتون تجدید کنین.

نه فقط شما رو سالم تر و پوستتون رو جوون تر نگاه می داره، بلکه به طور زیادی خطر سرطان پوست رو هم کم می کنه… و این افسانه رو که برنزه کردن با نور آفتاب امن تره رو هم از ذهنتون دور کنین. اصلا! در واقع این کار خطرناک تره!

۴- در آخر روز پوست خود رو بشورید

پوست شما هر روز مورد صدمات زیادی قرار میگیره، از آلودگی گرفته تا صدمات خورشید و آرایشایی که روی پوستتون می کنین. به پوستتون جایزه بدین و اونو با پیروی از این ترفند باطراوت و سالم کنین: رو در آخر روز پوستتون رو بشورید! من عاشق محصول Purity Made Simple ساخته Philosophy هستم، پاک کننده ملایم و پاک کننده آرایش. از این محصول یا از یه پاک کننده ملایم دیگه واسه نابود کردن آلودگیای روی پوستتون در هر شب استفاده کنین. یادتون نره!

۵- از مواد شیمیایی دوری کنین

می دونین بعضی از پاک کننده های پوستی که استفاده می کنین در واقع می تونن پوست شما رو تحریک کرده و پیر کنن؟ وااای! برچسبا رو بررسی کنین و مطمئن شید اجناس مراقبتی پوستتون (مخصوصا پاک کننده ها) شامل sodium lauryl sulfate یه عامل فوم ساز عادی نباشن.

پس از گذشت زمان، با به کار گیری کالاهایی که در اونا این ماده هست، پوست شما حساسیت پیدا می کنه، یعنی خارش میگیره، قرمز می شه و حتی زخمای دائمی در اون ایجاد می شه. بقیه ترکیباتی که باید مراقب اونا باشین سولفاتای دیگه، مواد پتروشیمیایی و تریکلوزان هستن.

۶- چشمتون رو لوچ نکنین

عینک آفتابی تون رو از یاد بردین، می خواین توجه کسی رو جلب کنین، فکر میکنین کار باحالیه، و به هر دلیلی که شما چشمتون رو لوچ میکنین، دیگه این کار رو نکنین! این نکته واسه داشتن پوستی قشنگتر یکی از پیشنهادای متخصص پوست منه… لوچ کردن چشما واقعا باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شه، همون رد پاهای کلاغ زشتی که در دور و بر چشمون شما و همون خطای عمودی بین چشماتون رو می گم.

۷- خوب غذا بخورین

ما اون چیزی هستیم که می خوریم، و براساس گفته های متخصص پوست من، اگه خیلی تنقلات بخورین از پوستتون میشه فهمید! اگه میل شدیدی به تنقلات دارین، این ترفند رو اجرا کنین: بجای آب نبات توت بخورین، و به جای چیپس سبزیجات ترد. این تعویض ساده، می تونه ۵ وعده غذایی پیشنهاد شده سبزیجات و میوه های پر از آنتی اکسیدان رو به برنامه غذایی شما اضافه کنه، که اثر مشهودی بر چهره زیبای شما می ذاره.

۸- استرس نداشته باشین

استرس در پوست شما خودشو نشون میده، با استرس، کسل، خسته و سن بالا به نظر میاید.با یوگای منظم، مدیتیشن، دویدن و یا حتی خوب گریه کردن استرس رو از خود دور کنین، هر کدوم که واسه شما بهتر این کار رو میکنه، انجامش بدین، البته پس از وقتی که برنزه کردن، سیگار کشیدن و زیادتر از اندازه تنقلات خوردن رو کنار گزاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *